Najlepsze studia
Ranking uczelni - TOP 10 Najlepsze studia - RSS Najlepsze studia - Twitter Najlepsze studia - Facebook
studiamagisterskieedupl_banner_960x150_1.jpg
Strona główna>Aktualności>Archiwum>2017-02>Wydział Mechaniczny Politechniki Łódzkiej rozpoczyna współpracę z norweskim koncernem motoryzacyjnym

Wydział Mechaniczny Politechniki Łódzkiej rozpoczyna współpracę z norweskim koncernem motoryzacyjnym

Na mocy porozumienia, które zostanie uroczyście podpisane 10 lutego br. pomiędzy Wydziałem Mechanicznym Politechniki Łódzkiej a Kongsberg Automotive Pruszków, studenci politechniki otrzymają nowe możliwości odbycia staży i praktyk w oddziale norweskiego koncernu motoryzacyjnego w Pruszkowie pod Warszawą.

Data: piątek, 10 lutego br., o godz. 11:30;
miejsce: sala konferencyjna przy Dziekanacie Wydziału Mechanicznego, drugie piętro, Łódź, ul. Stefanowskiego 1/15.

Według danych GUS zatrudnienie w przemyśle motoryzacyjnym w Polsce rośnie nieprzerwanie od 2010 roku, sięgając obecnie blisko 200 tys. zatrudnionych (dane Polskiego Związku Motoryzacyjnego). Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń z 2015 r. jest to czwarta najlepiej opłacana branża w przemyśle ciężkim.

W ramach umowy podpisanej przez Dziekana Wydziału Mechanicznego, prof. dr hab. inż. Tomasza Kubiaka i Dyrektora Generalnego Kongsberg Automotive Pruszków, Krzysztofa Hauk, firma zapewni studentom miejsca na staże i praktyki w trakcie roku akademickiego oraz wakacji, jak również pomoc we wdrażaniu prac naukowo-badawczych. Przy uroczystym podpisaniu porozumienia obecni będą również Prodziekan ds. Studiów Stacjonarnych dr hab. inż. Łukasz Kaczmarek, prof. PŁ, który bezpośrednio koordynuje realizowaną umowę.

W naszych działach badawczo-rozwojowych pracujemy nad nowymi rozwiązaniami poprawiającymi komfort jazdy kierowcy i pasażerów pojazdów. Jestem pewien, że wspólne połączenie sił naukowców z Politechniki Łódzkiej i inżynierów z Kongsberg Automotive Pruszków pozwoli dopracować istniejące technologie, a także stworzyć nowe, innowacyjne rozwiązania – informuje Krzysztof Hauk, Dyrektor Generalny Kongsberg Automotive w Pruszkowie.

W ramach nawiązanej współpracy przygotowywany jest również wspólny projekt badawczorozwojowy. W swojej pracy akademickiej przykładam dużą wagę do tego, aby studenci Politechniki Łódzkiej jeszcze w trakcie nauki mieli możliwość zdobywania wiedzy zarówno w teorii, jaki i praktyce. Znajomość innowacyjnych zastosowań technologicznych to wartość, która z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Dzięki współpracy z firmą Kongsberg Automotive, nasi studenci już po raz drugi otrzymali szansę na pracę z naprawdę doświadczonymi inżynierami i pod ich okiem mogą opracowywać (m.in. przy wykorzystaniu metody Problem Based Learning) skuteczne rozwiązania dla branży automotive. Dodatkowo, do grona tegorocznej edycji „Szkoły Letniej” dołączyli również studenci z innych krajów – mówi dr hab. inż. Łukasz Kaczmarek, prof. PŁ.

kategoria: uczelnie|11 lutego 2017 r.
swps_baner.jpg
wsisiz_logo_banner_6.jpg
cc_promo_3.jpg
ue_wroclaw_logo_banner.jpg