studiainzynierskieedupl_banner_960x150_1.jpg
Strona główna>Aktualności>Archiwum>2017-05>UŚ i Esport Association będą współpracować

UŚ i Esport Association będą współpracować

Serdecznie zapraszamy na podpisanie porozumienia pomiędzy Uniwersytetem Śląskim, AZS UŚ oraz Esports Association w Katowicach, które odbędzie się w piątek 12 maja br. o godzinie 10:30 w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 12, I piętro, sala 29).

W ramach porozumienia Esports Association w Katowicach otrzyma wsparcie Uniwersytetu Śląskiego w przygotowaniu programów nauczania dla klas esportowych na poziomie szkół średnich. Uczniowie mają otrzymywać szeroką wiedzę z zakresu: planowania, strategii, działań zespołowych, montażu materiałów filmowych, działań marketingowych, itp. Podjęte zostaną także starania o powołanie pierwszej w Polsce akademickiej ligi rozgrywek esportowych pod patronatem merytorycznym UŚ.

W ramach promocji idei utworzenia klas esportowych, a także ogólnopolskiej akademickiej ligi esportowej działającej pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego, 24 maja br. w Rektoracie UŚ odbędzie się pokazowy showmatch dla amatorów. W grze Counter Strike: Global Offensive rywalizować będą drużyny uczniowskie i studenckie.

kategoria: wydarzenia|11 maja 2017 r.