dzienotwartyedupl_banner_1.jpg
Strona główna>Aktualności>Archiwum>2017-01>UŚ dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

UŚ dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 15 stycznia 2017 roku odbywa się jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. WOŚP zagra po raz 25. dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Jak co roku w akcję włącza się Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Studenci śląskiej Alma Mater to niezwykle liczna grupa wolontariuszy, natomiast uczelnia dodatkowo organizuje specjalną aukcję, przedmiotem której jest pióro JM Rektora UŚ prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka. To właśnie nim podpisywane są dyplomy magistra, doktora i doktora habilitowanego. Licytacja prowadzona jest na stronie internetowej: www.charytatywni.allegro.pl.

Aukcja ma charakter specjalny. Całkowity dochód zostanie przekazany na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

kategoria: akcje|15 stycznia 2017 r.