Strona główna>Uniwersytet SWPS w Warszawie>Archiwum aktualności>2013-09>SWPS na Festiwalu Nauki

ul. Chodakowska 19/31, 03-815 Warszawa
tel. 225179611, 225179635
e-mail: rekrutacja@swps.edu.pl

SWPS na Festiwalu Nauki

W dniach 21-29 września w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej odbędzie się Festiwal Nauki. W programie: nauka czytania kamieni runicznych, sztuka pisania znaków chińskich, szybki kurs języka szwedzkiego i mandaryńskiego, neuroobrazowanie graczy komputerowych oraz porady prawników z zakresu prawa pracy.

W ramach Festiwalu Nauki w SWPS odbędzie się 17 wykładów, 5 warsztatów i 3 dyskusje na tematy z zakresu wiedzy o języku i kulturze, psychologii, ekonomii i prawa. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak odbywa się uczenie języka obcego za granicą i jakie czynniki wpływają na szybszą naukę. Słuchacze poznają pismo runiczne i porozmawiają o dyskursie publicznym na temat emigrantów w Szwecji. W poniedziałek i wtorek (23-24 września) wykładowcy SWPS poprowadzą lekcję języka chińskiego i szwedzkiego dla początkujących.

Wykładowcy studiów azjatyckich w weekend 28-29 września opowiedzą o współczesnej roli Państwa Środka, odkryją tajemnice kaligrafii, opowiedzą o problemach Indonezji, stosunkach polsko-południowo-koreańskich i doświadczeniach japońskiego kryzysu finansowego. Odpowiedzą między innymi na pytania tj. jak Mongołowie i Chińczycy postrzegają dzisiaj Czyngis-Chana, kiedy Chiny będą demokratyczne i jak negocjować z Chińczykami.

Dla osób zainteresowanych psychologią 28 września o godz. 11.00 i 12.00 naukowcy przygotowali wykłady pt. „Jak budować markę w serwisie społecznościowym?”, „Między obrazem a słowem – bitwa o tekst w internecie” oraz „Czy gracze komputerowi inaczej patrzą na świat?”.

Festiwal Nauki to największa impreza popularyzująca naukę w Polsce. XVII edycja jesiennych spotkań odbędzie się w dniach 20-29 września w prawie 120 placówkach o charakterze badawczym, naukowym i edukacyjnym w Warszawie.

Szczegółowe informacje: www.swps.pl.

Źródło: www.centrumprasowe.swps.pl/wydarzenia/swps-na-festiwalu-nauki

kategoria: wydarzenia|12 września 2013 r.