Najlepsze studia
Ranking uczelni - TOP 10 Najlepsze studia - RSS Najlepsze studia - Twitter Najlepsze studia - Facebook
Strona główna>Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza
Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza

Dane kontaktowe

Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza
Al. Powstańców Warszawy 12, 35-959 Rzeszów
tel. 178651100
faks: 178541260
e-mail: rekrut@prz.edu.pl
http://www.portal.prz.edu.pl/
NIP: 813-02-66-999
REGON: 000001749

Lokalizacja

Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza

O uczelni

Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza to jedyna i najstarsza uczelnia techniczna w południowo-wschodniej Polsce. Na 6 wydziałach działa 27 kierunków studiów. Obecnie na uczelni kształci sie ponad 17 tys. studentów. Co roku liczba kandydatów na studia, na większości kierunków przewyższa liczbę miejsc wyznaczonych w ramach limitów przyjęć. Nowy, elastyczny system kształcenia daje przyszłym studentom możliwość wyboru ciekawej specjalności (do wyboru ponad 100 specjalności)  i wykreowania własnej ścieżki edukacyjnej. Dyplom Politechniki Rzeszowskiej otwiera absolwentom drzwi do najlepszych firm oraz przedsiębiorstw w kraju i za granicą. Absolwenci uczelni bardzo dobrze radzą sobie na wymagającym rynku pracy – wielu z nich podejmuje zatrudnienie jeszcze podczas studiów.

Politechnika Rzeszowska, jako jedyna uczelnia w kraju kształci pilotów lotnictwa cywilnego. Zajęcia z lotnictwa odbywają się w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej w Jasionce, a przygotowanie szybowcowe ­– w Akademickim Ośrodku Szybowcowym w Bezmiechowej.

Walorem jest m.in. lokalizacja uczelni – w Rzeszowie,  stolicy województwa podkarpackiego, baza lokalowa – siedem domów studenckich, tuż obok budynków dydaktycznych i naukowych, które dają zakwaterowanie ponad 2,5 tys. studentów, i dydaktyczna, nowoczesne zaplecze laboratoryjne i aparaturowe, wykwalifikowana kadra (710 nauczycieli akademickich; w tym 150 pracowników samodzielnych, 69 profesorów tytularnych; prawie 750 pracowników; uprawnienia doktorskie w 6 dyscyplinach, uprawnienia habilitacyjne w 3 dyscyplinach) oraz liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Nasi studenci mają także wiele możliwości rozwijania swoich pasji i zainteresowań kompatybilnych z kształceniem się na poszczególnych kierunkach oferowanych przez uczelnię. Dowodem na to jest m.in. uczestnictwo i liczne sukcesy w konkursach i zawodach studenckich.

Politechnika Rzeszowska aktywnie współpracuje z uczelniami w kraju i za granicą  m.in. aktywnie uczestnicząc w programie Erasmus. Uczelnia podpisała 49 umów bilateralnych z uczelniami w 23 krajach: na Cyprze, Węgrzech, w Austrii, Belgii, Chorwacji, w Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Holandii, Hiszpanii, Islandii, Macedonii, Niemczech, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Turcji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Studenci Politechniki Rzeszowskiej mają możliwość odbycia praktyki lub stażu zagranicznego w ramach programu wymiany Erasmus.

kliknij i odwiedź naszą stronę
Ocena uczelni w naszym rankingu: 7.1
Oceń uczelnię

Aktualności

Archiwum aktualności

Oferta

Galeria zdjęć