Najlepsze studia
Ranking uczelni - TOP 10 Najlepsze studia - RSS Najlepsze studia - Twitter Najlepsze studia - Facebook
Strona główna>Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej

Dane kontaktowe

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
ul. Sidorska 95/97, 21-500 Biała Podlaska
tel. 833449930
faks: 833449950
e-mail: rekrutacja@pswbp.pl
http://www.pswbp.pl/

Lokalizacja

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej

O uczelni

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej została powołana w 2000 r. Obecnie kształci ok. 3300 studentów na 18 kierunkach i 41 specjalnościach na bezpłatnych studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Oferta edukacyjna Uczelni obejmuje: Studia I stopnia inżynierskie: Budownictwo, Gospodarka przestrzenna, Informatyka, Inżynieria geologiczna, Mechanika i budowa maszyn, Rolnictwo; licencjackie: Bezpieczeństwo narodowe , Ekonomia, Finanse i rachunkowość, Fizjoterapia, Filologia angielska i rosyjska, Pedagogika, Pielęgniarstwo, Ratownictwo medyczne, Socjologia, Turystyka i Rekreacja, Zarządzanie, Zdrowie publiczne. Studia II stopnia - magisterskie: Ekonomia, Pielęgniarstwo, Turystyka i rekreacja, Zdrowie publiczne i w przygotowaniu Bezpieczeństwo Narodowe.

W ciągu lat swej działalności PSW w Białej Podlaskiej zajmuje wysokie miejsca w rankingach szkół wyższych. PSW w Białej Podlaskiej wśród 3 najlepszych uczelni w kraju! (w ogólnopolskim rankingu uczelni wyższych 2013 r. Rzeczpospolitej i Perspektyw). Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w rekrutacji na rok akademicki 2013/2014 PSW w Białej Podlaskiej była najczęściej wybieraną uczelnią spośród wszystkich PWSZ w Polsce.  Z kolei w raporcie przygotowanym przez Konferencję Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych możemy przeczytać m.in., że wśród 36 PWSZ w Polsce, PSW w Białej Podlaskiej plasuje się na:

  • 1 miejscu za liczbę oferowanych kierunków studiów II stopnia, przy czym należy zaznaczyć, że do rzadkości należą studia II stopnia w PWSZ, ofertę taką ma zaledwie 9 uczelni tego typu
  • 2 miejscu za liczbę kierunków studiów I stopnia  
  • 2 miejscu pod względem liczby studentów cudzoziemców 
  • 2 miejscu pod względem liczby przyjętych na I rok studiów stacjonarnych
  • 3 miejscu pod względem studentów studiów podyplomowych 
  • 3 miejscu pod względem liczby studentów stacjonarnych 
  • 6 miejscu pod względem liczby studentów

Od września 2013 roku w Uczelni funkcjonują dwa wydziały: Wydział Nauk Ekonomicznych i Technicznych oraz Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych. PSW w Białej Podlaskiej posiada Centrum Badań nad Innowacjami, które otwarto we wrześniu 2012 roku. CBI w Białej Podlaskiej zaprasza do współpracy wszystkie instytucje działające na rzecz nauki oraz podmioty gospodarcze zainteresowane realizacją badań naukowych i prac rozwojowych.

Campus PSW w Białej Podlaskiej to również nowoczesny akademik usytuowany około 250 m od głównego budynku PSW. Dysponuje 192 miejscami noclegowymi w pokojach jedno i dwuosobowych o wysokim standardzie wyposażenia. W 2-os. pokojach z łazienkami znajdują się m.in. lodówka, telewizor, telefon, stałe łącze internetowe, a w budynku znajduje się również: pralnia, suszarnia, sala fitness, siłownia, świetlica, sala konferencyjna. Dom Studenta oferuje miejsca dla kadry profesorskiej oraz miejsca dla studentów niepełnosprawnych. Na każdym piętrze znajdują się kuchnie z pełnym wyposażeniem.

W 2014 roku zostaną oddane do użytkowania dwa nowe obiekty: Hala sportowa z częścią dydaktyczną oraz Regionalne Centrum Badań środowiska, rolnictwa i technologii innowacyjnych EKO-AGRO-TECH.

PSW współpracując z pracodawcami, dostosowuje ofertę edukacyjną do rynku pracy. Studenci wyjeżdżają na praktyki i staże do Anglii, Austrii, Hiszpanii, Irlandii, Szkocji, Niemiec, Francji, Grecji i na Cypr.

kliknij i odwiedź naszą stronę
Ocena uczelni w naszym rankingu: 4.0
Oceń uczelnię

Aktualności

Archiwum aktualności

Oferta

Galeria zdjęć