Strona główna>Aktualności>Archiwum>2012-06>Sukces studentów UŁ w konkursie HTC

Sukces studentów UŁ w konkursie HTC

Film studentów z fizyki Uniwersytetu Łódzkiego zdobył I miejsce w krajowym konkursie "The Tommorow Talks": www.thetomorrowtalks.com/videos/details/1165/

Konkurs "HTC Tomorrow Talks" jest częścią programu "HTC Tomorrow", zainicjowanego przez HTC, światowego lidera w dziedzinie mobilnych innowacji i designu. Chodzi o stworzenie dowolnego, innowacyjnego projektu, którego celem jest dostarczenie najlepszych rozwiązań użytkownikom smartfonów.

Program obejmuje strategiczne partnerstwo z 15-toma wybranymi uniwersytetami w Europie. "HTC Tomorrow" umożliwia młodym ludziom wgląd w świat mobilnego biznesu oraz daje kreatywnym studentom możliwość zdobycia doświadczenia marketingowego.

Udział Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej w projekcie "HTC Tomorrow" związany jest, z unikatową w skali kraju, specjalnością "Systemy i aplikacje mobilne" jaką wydział prowadzi na studiach inżynierskich.

W rywalizacji uczestniczą studenci z 15-tu uczelni z: Polski, Hiszpanii, Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Zwycięzcy konkursów z poszczególnych krajów zostaną wybrani przez internautów głosujących w mediach społecznościowych na zgłoszone pomysły, a następnie zaproszeni do udziału w finale, który odbędzie się jeszcze w czerwcu tego roku w austriackim Management Center Innsbruck.

Nagrodą główną w "The Tomorrow Talks" jest pięć dni warsztatów, ze specjalistami z branży technologicznej, mających na celu dopracowanie najlepszego pomysłu. Po nich zwycięski zespół pojedzie na 10-cio dniowe wakacje do wybranego przez siebie miejsca.

Autorami filmu są:

Hubert Stawieraj,
Wiktor Wachulec,
Robert Pietrzak,
Stanisław Skwark

Koordynatorem projektu jest dr inż. Artur Hłobaż.

Źródło: www.uni.lodz.pl/promocja/aktualnosci,artykul,2363

kategoria: konkursy|27 czerwca 2012 r.