Najlepsze studia
Ranking uczelni - TOP 10 Najlepsze studia - RSS Najlepsze studia - Twitter Najlepsze studia - Facebook
Strona główna>Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu>Informatyka w biznesie
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Dane kontaktowe

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
ul. Komandorska 118/120, 53-345 Wrocław
tel. 713680100
faks: 713672778
e-mail: rekrutacja@ue.wroc.pl
http://www.ue.wroc.pl/

Lokalizacja

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Informatyka w biznesie

Studia magisterskie na kierunku informatyka w biznesie

 

Kierunek „Informatyka w biznesie” na studiach ekonomicznych drugiego stopnia jest naturalną kontynuacją programu licencjatu, przy czym studiować na nim będą mogli także absolwenci innych kierunków o profilu informatycznym. 

Celem kształcenia studentów na kierunku „Informatyka w biznesie” jest pogłębienie wiedzy studenta z zakresu technologii oraz narzędzi informatycznych wspomagających prowadzenie działalności biznesowej. Student zapozna się z istotnymi aspektami funkcjonowania informatyki w przedsiębiorstwie, m.in. z zagadnieniami zaawansowanych systemów informacyjnych zarządzania, inżynierii oprogramowania, integracji systemów informatycznych, bezpieczeństwa systemów, narzędzi klasy Business Intelligence, systemów sztucznej inteligencji, pozyskiwania wiedzy oraz problematyki społeczeństwa informacyjnego.

Poprzez odbyte w ramach studiów praktyki w firmach branży ICT lub firmach wykorzystujących technologie informatyczne student pozna praktykę gospodarczą oraz zweryfikuje swoją wiedzę na realnych problemach biznesowych. Będzie przygotowany do pracy w nowoczesnych środowiskach, jak systemy gospodarki elektronicznej, e-biznes, aplikacje internetowe w biznesie, przedsiębiorstwa sieciowe i wirtualne itp.

Możliwość tę zapewni indywidualizacja kształcenia polegająca na wprowadzeniu dużej grupy przedmiotów indywidualnego wyboru. W zależności od preferowanej ścieżki student będzie dobierał przedmioty, korzystając z doradztwa opiekuna naukowego (tutoringu).

Specjalności