studiamagisterskieedupl_banner_960x150_1.jpg
Strona główna>Aktualności>Archiwum>2014-02>Przyrodnicy zapraszają na IV Szaloną Studencką Noc Naukową

Przyrodnicy zapraszają na IV Szaloną Studencką Noc Naukową

Do białego rana potrwa tegoroczna IV Szalona Studencka Noc Naukowa na Uniwersytecie Przyrodniczym, na którą zapraszają koła naukowe, samorząd studencki, Dział Spraw Studenckich i Centrum Kształcenia na Odległość. Przewidziano moc atrakcji, a imprezę rozpocznie wykład prof. Jana Miodka na temat stosowania wulgaryzmów pod tajemniczo brzmiącym tytułem „Potocyzacja zachowań komunikacyjnych współczesnych Polaków”. Muzyczne przywitanie rozpocznie imprezę

w czwartek 27 lutego o godz. 17.45 w Auli Jana Pawła II
w Centrum Dydaktyczno-Naukowym przy pl. Grunwaldzkim 24A

Atrakcyjny program przygotowały studenckie koła naukowe, będzie można obejrzeć m.in. prezentacje: „Aniołki Leakeya” (SKN Antropolgów „Juvenis”), „Każdy lekarzyk ma swój cmentarzyk” (SKN Medyków Weterynaryjnych), „Zagadka da Vinciego, czyli wynalazki, które wyprzedziły epokę” (SKN Hydrologów i Hydrotechników), „Droga do mikrokosmosu” (SKN Botaników i Ekologów Roślin „Moroszka”), „Kuchnia molekularna – szaleństwo gotowania” (SKN Kuchni Molekularnej) czy „Wielki Brat patrzy. Wirtualny świat złudnej prywatności” (SKN Technologii Informacyjnej i Mediów). Konkursy „Ikony nauki” i „PowerPoint Karaoke” przygotowały i poprowadzą studenci z SKN Meliorantów im. prof. Stanisława Baca i SKN Geodetów, a „Nocne spotkanie z grami planszowymi” – Klub Gier Planszowych. Pamiątkowe zdjęcia zapewni Centrum Kształcenia na Odległość i SKN Technologii Informacyjnej i Mediów.

Wystąpi uczelniany Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka, zatańczy Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” pod dyrekcją Henryka Brzezickiego, odbędzie pokaz i kurs salsy w wykonaniu Klubu Tańca Towarzyskiego MENADA. A na koniec będzie loteria z nagrodami, pokaz breakdance grupy EKSPRESJA, koncert zespołu THE MODTS i dyskoteka do białego rana, która poprowadzi Dj Oski.

Z racji tłustego czwartku, pączków nie zabraknie. Wstęp za okazaniem legitymacji studenckiej.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym w studenckim ruchu naukowym zaangażowanych jest ponad 900 osób, na wydziałach działa 46 kół naukowych i wciąż powstają nowe, takie jak ostatnio SKN Technologii Informacyjnej i Mediów czy SKN Kuchni Molekularnej, Aktywnie działa samorząd studencki, organizacje ZSP, ZMW, klub AZS i Akademicki Klub Turystyczny, a także grupy twórcze, takie jak: zespół „Jedliniok”, uczelniany Chór Akademicki, Studencka Agencja Fotograficzna, Klub Filmowo-Teatralny „Na Grunwaldzkim”, Akademicki Klub Tańca Towarzyskiego MENADA, a także organizacje: Klub Gier Planszowych, Klub Studentów Niepełnosprawnych, Klub Erasmus Student Network i klub uczelniany International Veterinary Student’ Association.

Szczegółowy program IV Szalonej Studenckiej Nocy Naukowej dostępny jest pod adresem:
a wykaz studenckich kół naukowych, grup artystycznych i innych organizacji:

Źródło: materiały prasowe, www.up.wroc.pl

kategoria: świat nauki|24 lutego 2014 r.