Strona główna>Aktualności>Archiwum>2014-05>Ponad 600 studentów na XIX Międzynarodowej Konferencji SKN

Ponad 600 studentów na XIX Międzynarodowej Konferencji SKN

Tradycyjnie w tygodniu juwenaliowych imprez studenci wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego razem z kolegami z innych ośrodków w kraju i zagranicy prezentują wyniki swoich prac naukowych. To będzie największa studencka impreza naukowa. Ponad 600 uczestników, w tym 110 osób spoza Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a także 30 gości z zagranicy (Czech, Słowacji i Serbii i Ukrainy) zapowiedziało swój udział w

XIX Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Naukowych i XXXI Sejmiku SKN

organizowanych w dniach 15–16 maja br. w siedzibie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Uroczyste otwarcie konferencji, odbędzie się

w czwartek, 15 maja, o godzinie 8.30 w Auli Jana Pawła II w Centrum Dydaktyczno-Naukowym przy pl. Grunwaldzkim 24A

W ramach inauguracji (godz. 8.30 – 9.15) przewidziano:

• wystąpienie rektora prof. Romana KOŁACZA,
  • wykład prof. Marcina KOZAKA na temat: Blaski i cienie uprawy maku lekarskiego.

Obrady prowadzone będą (godz. 9.30 – 15.00) w 15 sekcjach referatowych i czterech posterowych. Studenci przedstawią łącznie 283 prace, w tym 68 prezentacji z innych uczelni krajowych oraz 41 z zagranicy. Ich streszczenia ukazały się w formie książkowej. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 15 maja o godz. 17.00 w  Auli Jana Pawła II w Centrum Dydaktyczno-Naukowym przy pl. Grunwaldzkim 24A. Wieczorem odbędzie się impreza plenerowa na terenie wrocławskiego zoo, a na 16 maja zaplanowano wycieczkę po Wrocławiu dla gości krajowych i zagranicznych do Książa.

STUDENCKI RUCH NAUKOWY ma na Uniwersytecie Przyrodniczym już ponad 60-letnią tradycję, aktywność jest ewenementem nie tylko we Wrocławiu, ale także w skali kraju. W studenckim ruchu naukowym zaangażowanych jest ponad 900 osób, czyli co dziewiąty student. Działa obecnie 45 studenckich kół naukowych i wciąż powstają nowe; ostatnio powołano: SKN „Q Jakości Żywności”, SKN Technologów Gastronomii „Zmiksowani” i SKN Kuchni Molekularnej.

Dodatkowe informacje na temat studenckiego ruchu naukowego znajdują się pod adresem:

Źródło; materiały prasowe, www.up.wroc.pl

kategoria: konferencje|12 maja 2014 r.