studialicencjackieedupl_banner_960x150_1.jpg
Strona główna>Aktualności>Archiwum>2017-01>Ministerstwo wspiera polskich młodych naukowców

Ministerstwo wspiera polskich młodych naukowców

Wystartowała V edycja konkursu „Mobilność Plus”. Celem programu jest umożliwienie młodym naukowcom (do 35. roku życia), w tym uczestnikom studiów doktoranckich, udziału w badaniach naukowych prowadzonych w renomowanych zagranicznych ośrodkach naukowych pod opieką wybitnych naukowców o międzynarodowym autorytecie w danej dziedzinie nauki.

Do obszarów, które „Mobilność Plus” obejmuje, należą nauki humanistyczne, nauki społeczne, nauki ścisłe i techniczne oraz nauki o życiu.

Kandydaci mają szansę na zdobycie finansowania trwającego od 6 do 36 miesięcy. W ramach programu finansowane są: pobyt uczestnika w zagranicznym ośrodku naukowym, pobyt za granicą małżonka i/lub niepełnoletnich dzieci oraz koszty ich podróży między miejscem zamieszkania  a miejscowością, w której znajduje się zagraniczny ośrodek naukowy.

Więcej informacji: www.nauka.gov.pl.

kategoria: świat nauki|6 stycznia 2017 r.