losyabsolwentow.edu.pl_banner_960x150.jpg
Strona główna>Aktualności>Archiwum>2017-01>Miliardy na badania, rozwój i wdrożenia

Miliardy na badania, rozwój i wdrożenia

Ponad 5 miliardów złotych na nowatorskie projekty w 2016 roku i kolejne 5,5 mld zł w 2017. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, agencja wykonawcza MNiSW, inwestuje w projekty B+R, pomagając innowatorom wdrażać najlepsze pomysły.

– W ramach PO Inteligentny Rozwój na wsparcie prac badawczo-rozwojowych w programach i konkursach NCBR przeznaczyliśmy prawie 22 mld złotych.  Realizując cele postawione w Strategii Gowina oraz Planie na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, NCBR wspiera nowatorskie projekty przedsiębiorców i naukowców, które przełożą się na rozwój gospodarczy i poprawę jakości życia Polaków – mówi wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. – Nie poprzestajemy przy tym na kontynuacji już wprowadzonych mechanizmów wsparcia komercjalizacji B+R. Korzystając z najlepszych światowych doświadczeń, na przykład amerykańskiej agencji DARPA, wprowadzamy nowe rozwiązania, stawiając ambitne, ale konkretne cele, zapewniając publiczne wsparcie dla innowacyjnych projektów wysokiego ryzyka – podkreśla wicepremier Gowin.

Więcej informacji: www.nauka.gov.pl.

kategoria: świat nauki|28 stycznia 2017 r.