Strona główna>Aktualności>Archiwum>2016-05>Kolejne trzy polskie ośrodki naukowe w europejskiej czołówce

Kolejne trzy polskie ośrodki naukowe w europejskiej czołówce

O znak „HR Excellence in Research” mogą ubiegać się instytucje działające w sferze B+R (instytuty badawcze, uczelnie i przedsiębiorstwa) oraz organizacje finansujące badania, które wdrażają zasady zawarte w Europejskiej karcie naukowca oraz Kodeksie postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych.

Logo to element strategii Human Resoruces Strategy for Researchers, która ma zwiększyć atrakcyjność warunków pracy i zatrudnienia naukowców na terenie Unii Europejskiej. Do tej pory prestiżowe logo otrzymało ponad 260 instytucji z niemal 30 państw. W ten sposób organizacje konkurują między sobą o najlepszych pracowników, dla których ocena Komisji oznacza wysoki poziom i stabilność zatrudnienia.

Więcej informacji: www.nauka.gov.pl.

kategoria: informacje|2 maja 2016 r.