studiainzynierskieedupl_banner_960x150_1.jpg
Strona główna>Aktualności>Eksperci od biobankowania spotkają się we Wrocławiu

Eksperci od biobankowania spotkają się we Wrocławiu

Ustalenie stanu faktycznego w zakresie infrastruktury i planów na jej rozwój, wymiana spostrzeżeń i doświadczeń - to główne założenia konferencji dotyczącej polskich biobanków, która w październiku odbędzie się na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

I Naukowo-Szkoleniową Krajową Konferencję Biobanków Polskich zaplanowano od 13. do 14. października na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej. Jej organizatorem jest Konsorcjum BBMRI.pl należące do europejskiej sieci Biobanking and Biomolecular Resources Research Infrastructure – European Research Infrastructure Consortium (BBMRI-ERIC). Zrzesza ono obecnie siedem polskich biobanków.

Bezpłatna konferencja skierowana jest do osób zainteresowanych biobankowaniem i prowadzeniem badań z wykorzystaniem materiału biologicznego. Wśród poruszanych tematów nie zabraknie praktycznych zagadnień dotyczących prowadzenia biorepozytoriów - jak choćby zarządzanie jakością, poruszane będą także kwestie prawne i bioetyczne. Uczestnicy będą mieli możliwość zobaczyć prezentacje biobanków niezrzeszonych obecnie w Konsorcjum BBMRI.pl a także poznać realia współpracy z sektorem biznesowym reprezentowanym przez firmy farmaceutyczne.

Organizatorami konferencji są: Członkowie Konsorcjum BBMRI.pl, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Konferencja objęta jest patronatem honorowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza i Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Szczegóły i rejestracja na stronie: www.bbmri.pl.

kategoria: konferencje|13 września 2017 r.