Najlepsze studia
Ranking uczelni - TOP 10 Najlepsze studia - RSS Najlepsze studia - Twitter Najlepsze studia - Facebook
studialicencjackieedupl_banner_960x150_1.jpg
Strona główna>Aktualności

Aktualności

c9ljdxe3uy.jpg

Ruszyła rekrutacja na Politechnikę Wrocławską

Można już rejestrować się w systemie rekrutacyjnym Politechniki Wrocławskiej. Łącznie na szesnastu wydziałach dla chętnych na stacjonarne studia I stopnia przygotowano 7,2 tys. miejsc.

kategoria: uczelnie|22 maja 2017 r.|czytaj więcej
uam_uep_1.jpg

Debaty Akademickie Rektorów UAM i UEP

II Debata Akademicka pod hasłem „Czy środowisko naturalne w Polsce jest pod ochroną?” odbędzie się 22 maja 2017 r. o godz. 17:00 w Centrum Edukacyjnym Usług Elektronicznych w sali 4.1 (ul. Towarowa 55). W ostatnich miesiącach, w debacie publicznej, ekologia zyskała nowy wymiar - wymiar polityczny.

kategoria: wydarzenia|21 maja 2017 r.|czytaj więcej

Mocny początek kariery naukowej!

Już po raz 25-ty Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła wyniki konkursu START. 100 młodych badaczy, doktorantów i doktorów przed ukończeniem 30 roku życia,  otrzymało stypendia w wysokości 28 tys. zł. Są to wyróżnienie dla młodych naukowców, którzy, choć dopiero rozpoczynają karierę naukową, mogą już wykazać się znaczącymi osiągnięciami badawczymi.

kategoria: aktualności|20 maja 2017 r.|czytaj więcej

Standardy antyplagiatowe podwyższające jakość kształcenia i nauczania

23 maja 2017 roku w Warszawie odbędzie się największa konferencja dotycząca problemu plagiatowania w kontekście jakości kształcenia i zarządzania uczelniami pod tytułem "Współczesne wyzwania w zarządzaniu uczelnią – standardy antyplagiatowe podwyższające jakość kształcenia i nauczania". Zaproszeni eksperci będą w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta rozważać nad idealnym modelem zarządzania uczelnią, a także o procedurach sprzyjających podnoszeniu jakości kształcenia.

kategoria: konferencje|19 maja 2017 r.|czytaj więcej
img_1079.jpg

Jest rekord, czekamy na zatwierdzenie!

2908 osób podjęło w środę 10 maja próbę pobicia rekordu Guinnessa w liczbie osób równocześnie wykonujących przysiady.  Bicie rekordu było jednym z wydarzeń Dnia Sportu na UAM.  Na Morasku, mimo chłodu i drobnego deszczu sportowe zmagania rozpoczęła uroczysta inauguracja, podczas której zaprezentowały się wszystkie sekcje sportowe działające na Uniwersytecie.  Znicz Olimpijski zapaliła Prorektor d/s studenckich prof. Bogumiła Kaniewska.

kategoria: wydarzenia|18 maja 2017 r.|czytaj więcej

Już dziś poznamy liderów kształcenia inżynierskiego

Najlepsze studia w Polsce dające tytuł inżyniera i magistra inżyniera wskaże pierwszy Ranking Studiów Inżynierskich, który Perspektywy ogłoszą 17 maja br. w Warszawie. Ocenionych zostanie 21 dyscyplin studiów technicznych. Galę Rankingu poprzedzi Forum Liderów Kształcenia Inżynierskiego z udziałem władz akademickich i kadry firm wysokich technologii.

kategoria: aktualności|17 maja 2017 r.|czytaj więcej
Archiwum aktualności
swps_baner.jpg
wsisiz_logo_banner_6.jpg
cc_promo_3.jpg
ue_wroclaw_logo_banner.jpg