losyabsolwentow.edu.pl_banner_960x150.jpg
Strona główna>Aktualności>4 mln zł dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku

4 mln zł dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnęło konkurs na wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Do MNiSW trafiło 85 ofert, spośród których wybrano 16 najlepszych. Łączna kwota dofinansowania wyniesie blisko 4 mln zł.

Pierwszy Uniwersytet Trzeciego Wieku działał w Polsce już w latach 70. Od tamtego momentu przybywało ośrodków, które organizowały wykłady i zajęcia dla starszych osób, zapobiegając ich wykluczeniu.

Konkurs został ogłoszony po raz pierwszy w ramach tzw. Strategii Gowina, której jednym z filarów jest społeczna odpowiedzialność nauki. Celem programu jest wsparcie istniejących UTW lub umożliwienie założenia zupełnie nowych ośrodków.

Więcej informacji: www.nauka.gov.pl.

kategoria: świat nauki|17 lutego 2017 r.